بر اساس پیش بینی های صورت گرفته، در روز رونمایی از چهارمین فرش خاکی، هفت هزار نفر گردشگر به جزیره هرمز وارد می شوند.

به گفته علی رضوانی مدیر اجرایی چهارمین فرش خاکی، برپایی فرش خاکی در جزیره رنگین هرمز باعث شده است که این جزیره به عنوان یکی از مقاصد گردشگری در استان هرمزگان مطرح شود.

علی رضوانی در ادامه تصریح کرد: افزایش حضور گردشگران در جزیره هرمز به دلیل برپایی فرش خاکی به حدی است که در روز 20 بهمن که آغاز پیاده سازی نقش فرش بود، بیش از ششصد نفر از فرش دیدن کردند.

وی با اشاره به پیش بینی های صورت گرفته از سوی استانداری هرمزگان، اعلام کرد: جزیره هرمز در کل سال گذشته پانزده هزار نفر گردشگر داشته است در حالی که به دلیل این اتفاق مهم هنری در روز 27 بهمن شاهد حضور بیش 7هزار نفری در کنار فرش خاکی خواهیم بود.

بنا به گفته مدیر اجرایی پروژه فرش خاکی رواج صنعت اکوتوریسم در جزیره هرمز بر اثر این رخداد هنری قابل کتمان نیست به گونه ای که حضور گردشگران در جزیره علاوه بر این که از لحاظ اقتصادی تاثیرات عمده داشته است از نظر اجتماعی نیز باعث افزایش ظرفیت های فرهنگی در جزیره شده است.

علی رضوانی با اشاره به بکارگیری خاک های رنگی اظهار داشت: در اجرای این پروژه تمامی تلاشمان را داشته ایم که بدون آسیب زدن به محیط زیست فعالیت کنیم و دخل و تصرف انسانی در جهت تخریب صورت نگیرد و فقط خاک های رنگی  از مکان دیگر منتقل شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: با توجه به حساسیت های گروه ما در رعایت موارد محیط زیستی و احترام به آن از دوستداران محیط زیست و تشکل های مردم نهاد درخواست کرده ایم  که در روز رونمایی اثر، در بین مخاطبان نسبت به حفظ محیط زیست فرهنگ سازی داشته باشیم و مجموعه ای از اقدامات اجرایی و مشارکتی محیط زیستی با حضور مخاطبین را انجام خواهیم داد.